53 справи щодо війни, за якими варто стежити цього тижня: вбивство рашистами старости Мотижина, мародерство, колаборанти

Магомедмирза Сулейманов — військовий 37-ї окремої мотострілецької бригади РФ. Слідство вважає, що він разом із сімома іншими військовими причетний до вбивства цивільних на Київщині, зокрема старости села Мотижин.

Перспективи українських в’язнів мобілізуватись є, але реально повоювати – не факт

Законопроєкт було подано до парламенту 28 березня, і вже 10 квітня його ухвалили у першому читанні. Згідно з документом, умовно-дострокове, з урахуванням того, що люди підуть захищати Україну від російських агресорів, отримують чимало категорій громадян. За деякими винятками.

Як суд присяжних виправдав звинувачених у вбивстві судді в місті Кременчук 10 років тому

11 лютого 2014 року після 18 год. 30 хв. у двір багатоповерхівки повернув чорний автомобіль «Део-ланос», за кермом якого був 34-річний суддя Автозаводського районного суду Кременчука Олександр Лободенко. Залишивши авто на стоянці, він рушив до першого підʼїзду і був поранений двома пострілами  — в стегно і в поперек. 

Звіт інспектора Пентагону: ЗСУ демонструють винахідливість, але часто покладаються на військову доктрину радянських часів

Звіт, опублікований 16 травня, наводить загальний огляд допомоги США Україні та її підзвітності, охоплює перший квартал 2024 року і серед іншого містить розділ про операційну здатність українського війська та виклики для інструкторів союзників.

Великий «розпил» на побудові оборонних рубежів на Харківщині

Правоохоронці зафіксували зловживання на мільйони гривень у ході зведення оборонних споруд у Харківській області. Провали зі зведенням укріплень спостерігаються і на інших вразливих ділянках фронту.

Що призвело до замаху на прем’єра Словаччини Фіцо? Про політичний розбрат, воєнізовані групи та російську пропаганду

За даними чеської преси, керівників “Словацьких призовників”, організації, що почала діяти з 2012 року, навчали колишні російські спецназівці. На піку свого розвитку “Словацькі призовники” мали 150 членів, невеликий осередок був у кожному з восьми словацьких регіонів

Особенности люстрации по-литовски: «Убегая из Вильнюса, КГБ СССР оставил служебные карточки сотрудников»

После восстановления независимости в Литве КГБ был признан преступной организацией. Это позволило провести люстрацию в отношении его бывших сотрудников и агентов. Однако многие полагают, что наказание было слишком мягким. Периодически в обществе и медиа по этому поводу возникают острые дискуссии.